Pomiń łącza nawigacjiPomiń łącza nawigacji
 
 
Zapomniałem hasło
GeoOśrodek :: Chorzow
 

 

CHORZÓW

POWIATOWY OŚRODEK DOKUMENTACJI
GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFICZNEJ

     GEO-OŚRODEK umożliwia dostęp do aktualnych danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w PODGiK za pośrednictwem Internetu. Zainteresowane podmioty prowadzące działalność gospodarczą w dziedzinach: geodezji, kartografii i szacowania nieruchomości mogą uzyskać dostęp do usługi elektronicznej związanej ze zgłaszaniem prac geodezyjnych i składaniem zamówień na mapy i informacje z zasobu.  

      Wzór wniosku oraz szczegółowe informacje dotyczące rejestracji i korzystania z portalu: dla geodetów / dla rzeczoznawców majątkowych.

     W serwisie publicznym publikowane są obecnie: cyfrowa ortofotomapa terenu miasta i dane przestrzenne związane z zabudową, układem komunikacyjnym, numeracją adresową, zagospodarowaniem terenu, granicami obrębów i działek ewidencyjnych oraz analizą własności gruntów.
     Mapy prezentowane w serwisie publicznym nie mogą stanowić podstawy do czynności administracyjnych czy urzędowych.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Aktualności

Serwisy mapowe w Firefox i Internet Explorer - wyjaśnienie problemówW celu uzyskania poprawnego wyświetlania serwisów mapowych w przeglądarce Firefox i Internet Explorer należy zmienić ustawienia zgodnie z załączonymi instrukcjami.24 czerwca 2016więcejKarta charakterystyki obiektów GESUTW zakładce "Do pobrania - Formularze" dodano "Kartę charakterystyki obiektów GESUT" do wypełnienia w przypadku realizacji pomiaru sieci uzbrojenia terenu na obszarze miasta Chorzów. Wypełnioną Kartę należy dołączyć do operatu technicznego.17 maja 2017więcejRozszerzenie funkcjonalności związanej z pobieraniem i uzgadnianiem materiałów oraz dokumentów z zasobu Portal Geo - Ośrodek został zmodernizowany w zakresie bezpośredniego wyboru materiałów oraz dokumentów z zasobu w celu dokonania podglądu i uzgodnienia. Rozszerzona funkcjonalność dostępna w oknie "Podgląd plików do uzgodnienia" opisana jest w ...4 października 2016więcejUrząd Miasta Chorzów został wyróżniony przez Centrum im. Adama Smitha za wdrożenie szybkich płatności elektronicznychCentrum im. Adama Smitha przeprowadziło badanie potencjału korzyści z wprowadzenia szybkich płatności elektronicznych we wszystkich samorządach. Wyniki zaprezentowano w raporcie „Szybkie płatności elektroniczne w samorządzie. Studium korzyści dla ...5 sierpnia 2016więcejBieżące prace geodezyjne - nowy serwis mapowy dla geodetówUdostępniony został nowy serwis mapowy dedykowany dla zalogowanych wykonawców geodezyjnych zawierający obszary bieżących prac geodezyjnych realizowanych na terenie Chorzowa 21 czerwca 2016więcejNowa funkcja - rezerwacja numerów działek, graniczników, osnowy i studzienekPortal GEO-OŚRODEK został rozbudowany o możliwość rezerwacji numeracji dla działek, graniczników, osnowy i studzienek. Funkcje te dostępne są dla zgłoszonej pracy geodezyjnej w formularzu "Aneksu" (zgłoszenia uzupełniającego). Opis nowych funkcji ...17 maja 2016więcejPaczka zwrotna - podpis elektronicznyPrzesyłane pliki muszą zostać podpisane elektronicznie przez kierownika pracy geodezyjnej(osobę posiadającą uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji), w przypadku gdy zgłaszający pracę nie ma stosownych uprawnień.13 kwietnia 2016więcej[starsze][archiwalne]